NASI ÓSMOKLASIŚCI W GRECJI

Joanna Szcześniak w 06 październik 2021. Opublikowane w Aktualności

1DSC00336W dniach 19-25 września uczniowie i nauczyciele naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu roboczym w ramach realizacji międzynarodowego projektu Erasmus+ „Storytelling", które odbyło się w Grecji. Celem projektu było rozwijanie zainteresowania dziedzictwem kulturowym i historią.

Spotkanie, które pierwotnie zaplanowano na marzec 2020 r., lecz z powodu pandemii przełożono, zostało zorganizowane przez szkołę partnerską z Grecji w malowniczym, górskim miasteczku Metsovo. Oprócz naszej delegacji w międzynarodowym spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele szkół z Turcji, Włoch oraz Rumunii. Szesnastkę reprezentowali ósmoklasiści: Martyna Pietras, Gabriela Świątkowska, Natalia Tomalka, Jakub Drzała, Mikołaj Litwin i Karol Piziak pod opieką pań Wioletty Oszajcy i Jolanty Gajdy. Uczniowie byli laureatami konkursów związanych z projektami Erasmus+ i autorami filmów, które realizowaliśmy na zajęciach kółka. Językiem komunikacji podczas spotkania był angielski.

Wrażeń z Grecji przywieźliśmy mnóstwo, naprawdę niezapomnianych: począwszy od zawartych tam międzynarodowych przyjaźni, a skończywszy na atrakcjach kulinarnych, artystycznych i tanecznych. Program pobytu obejmował zajęcia w szkole, ale również wycieczki po okolicy. Już tęsknimy za Metsovem i serdeczną gościnnością naszych greckich przyjaciół!

Zapraszamy do galerii zdjęć.