Biała szkoła – śnieżne szaleństwo

Joanna Szcześniak w 27 styczeń 2020. Opublikowane w Aktualności

IMG 20200110 113127  Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu.   

Uczniowie naszej szkoły już po raz trzeci mieli możliwość uczestniczyć w projekcie „BIAŁA SZKOŁA".

   Tradycję górskich wyjazdów połączonych z nauką jazdy na nartach i snowboardzie rozpoczęliśmy w 2017 roku. Rok rocznie nasi uczniowie gościli w pensjonacie Stasinda w Bukowinie Tatrzańskiej. Wzorem lat ubiegłych również tej zimy odwiedziliśmy dobrze nam znane stoki w Tatrzańskiej Łomnicy oraz Kotelnicy Białczańskiej. 25-osobowa grupa rozpoczęła swoją zimową przygodę 7 stycznia.

  Przez kolejne dni uczniowie pod nadzorem instruktorów doskonalili technikę jazdy carvingowej na nartach lub desce snowboardowej. Pogoda nas nie zawiodła, kilkudziesięciocentymetrowa warstwa śniegu sprawiła, że mieliśmy bardzo dobre warunki do szusowania. Po przyjeździe młodzież została zapoznana z tzw. Kodeksem Narciarza. Każdego kolejnego dnia ok. 6 godzin dziennie spędzaliśmy na stoku narciarskim, gdzie uczniowie najpierw nabywali umiejętności, a następnie je doskonalili.

Zapraszamy do galerii zdjęć.


  Młodzież oprócz jazdy na nartach czy desce snowboardowej korzystała także z innych uroków pobytu na Białej Szkole. Zmęczeni narciarze regenerowali siły w zakopiańskim Aqua Parku oraz korzystali z wodnych atrakcji w hotelowym Spa (basen, sauna, jacuzzi). Zorganizowaliśmy również ognisko z pieczeniem kiełbasek oraz występami wokalnymi uczestników. Młodzież nie zawiodła nas także swoim zachowaniem, grupa była bardzo zdyscyplinowana, chętna do wszelkich aktywności.


  Wyposażyliśmy naszych uczniów w umiejętności, których się nie zapomną i będą im przydatne w przyszłości. Przywieźliśmy piękne wspomnienia i setki zdjęć. Jesteśmy przekonani, że przedsięwzięcie to należy kontynuować w kolejnych latach, gdyż propagowanie sportu na świeżym powietrzu to nasz priorytet w wychowaniu młodzieży.
Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom wyjazdu za wspólnie spędzony czas. Cieszymy się, że duża grupa młodzieży zadeklarowała chęć kontynuowania śnieżnej przygody za rok na „Białej Szkole 2021".