Spotkanie z żołnierzami

Anna Witkowska w piątek, 02, grudzień 2022 13:33. Opublikowane w Aktualności

   DSC01739Dnia 24.11.2022 świetlicę odwiedzili żołnierze z Lubelskiej Brygady Zmechanizowanej. Wychowankowie usłyszeli pogadankę na temat zadań i roli Wojska Polskiego oraz działań, jakie podejmuje armia polska na rzecz naszego bezpieczeństwa. Uczniowie mogli dowiedzieć się jak wygląda typowy dzień pracy w jednostce, jak zostać żołnierzem, co to jest musztra i w jakich akcjach bierze udział wojsko w czasie pokoju. Pod koniec spotkania wychowankowie świetlicy mogli przymierzyć hełmy, maski i kamizelki oraz zrobić pamiątkowe zdjęcia. Jesteśmy bardzo wdzięczni za spotkanie, które wywarło na dzieciach ogromne wrażenie i przyczyniło się, do zbudowania jeszcze większego szacunku do zawodu żołnierza. Spotkanie zorganizowała p. Monika Nowak.

ZAPRASZAMY DO GALERII

Festiwal Wolontariatu

Anna Witkowska w środa, 30, listopad 2022 16:25. Opublikowane w Aktualności

   received 1345415555997430We wtorek, 29 listopada 2022 r. w auli Domu Nadziei Caritas Archidiecezji Lubelskiej (Al. Unii Lubelskiej 15) odbył się Festiwal Wolontariatu, w którym wzięli udział wolontariusze Caritas zrzeszeni w 15 Szkolnych Kołach Caritas Archidiecezji Lubelskiej wraz ze swymi opiekunami. Projekt „Dobra jest więcej – szkolny wolontariat" był realizowany przez Caritas w Polsce dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Edukacji i Nauki. W jego ramach 15 Szkolnych Kół Caritas z naszej diecezji przygotowało swoje autorskie inicjatywy, a ich opiekunowie wzięli udział w szkoleniach. Projekt ma na celu wyjście naprzeciw wyzwaniom spowodowanym poczuciem osamotnienia, braku więzi z bliskimi i poczucia własnej wartości spotęgowanymi dodatkowo pandemią. W naszej szkole zainicjowaliśmy zbiór odzieży dla bezdomnych, spotkaliśmy się z seniorami, aby wspierać ich, oraz czerpać z ich doświadczenia oraz dla nich wraz z Domem Kultury organizujemy piernikowe upominki Bożonarodzeniowe. Nasi wolontariusze zostali wybrani spośród wszystkich, którzy brali udział w projekcie, aby zaprezentowali się na Festiwalu w Warszawie. Wolontariusze z klasy 7a, 8b, 8c i 8d za kreatywność, zorganizowanie kampanii informacyjnej, zaangażowanie w spotkania z seniorami, zbiórkę ubrań dla bezdomnych, okazaną wrażliwość oraz bardzo atrakcyjne i profesjonalne zaprezentowanie realizacji projektu zostali wyróżnieni. Będą reprezentować naszą szkołę oraz wszystkie Szkolne Koła Caritas z Archidiecezji Lubelskiej na weekendowym spotkaniu w Caritas Polska w Warszawie. Gratulujemy Wolontariuszom i opiekunom p. Annie Mirosław, Elenie Grigoryeva, p. Tomaszowi Barczykowi.

ZAPRASZAMY DO GALERII

Spotkanie z sędzią

Anna Witkowska w czwartek, 01, grudzień 2022 13:08. Opublikowane w Aktualności

   317135838 881309283227067 6610203659179101848 nKlasy 1c i 2d miały przyjemność wziąć udział w spotkaniu, na którym poznali zawód sędziego. Odwiedził nas Pan Marek Szociński -Klein Sędzia Sądu Rejonowego w Puławach, który z wielkim zaangażowaniem opowiedział nam o swojej pracy. Podczas spotkania obliczyliśmy ile lat trzeba się uczyć, by wykonywać ten poważny zawód oraz odpowiedzieliśmy sobie na wiele pytań. Dlaczego przestrzegamy prawa? Kiedy możemy być wezwani do sądu? Czy w sądzie można kłamać? Czy można dać człowiekowi drugą szansę? Zapoznaliśmy się również z rodzajami nakładanych na człowieka kar. Najwięcej radości sprawiło jednak nam wcielenie się w rolę Sędziego oraz zagadka ile waży łańcuch sędziowski?

ZAPRASZAMY DO GALERII

PIŁKA NOŻNA DLA KAŻDEGO

Anna Witkowska w środa, 30, listopad 2022 19:48. Opublikowane w Aktualności

  1W klasie 3b uczą się młodzi piłkarze, pasjonaci różnych sportów oraz wspaniali kibice. Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Katar 2022 sprawiły, że wszyscy czekali z nadzieją na losowanie ucznia, który przygotuje wybrane przez siebie zajęcia dla całej klasy. I udało się!!!
W środę Szymon zapoznał koleżanki i kolegów z zasadami gry w piłkę nożną, przedstawił najlepsze drużyny i zawodników, opowiedział o tym, jak zorganizowane są Mistrzostwa Świata, i o co walczą drużyny. Nasz Trener przygotował dla kolegów profesjonalny trening w sali gimnastycznej oraz piłkarskie zadania matematyczne. Zajęcia zakończyły się strzelaniem czekoladowymi kulkami do malutkiej bramki. Uczniowie z naszej klasy przygotowali prezentacje, które zainteresują na pewno wszystkich młodych i starszych Kibiców.

ZAPRASZAMY DO GALERII

Cykl „SZACH KRÓLOWI” – Turniej Młodych Talentów

Anna Witkowska w środa, 30, listopad 2022 16:37. Opublikowane w Aktualności

  SZ4 W sobotę, 26 listopada odbył się szachowy turniej w ramach cyklu „SZACH KRÓLOWI" – Turniej Młodych Talentów. Turniej zorganizował Lubelski Klub Szachowy we współpracy z MDK „Pod Akacją". W turnieju do lat 14 Piotrek Larwa z klasy 6d przed ostatnią rundą był na prowadzeniu, niestety przegrał partię z niżej notowanym przeciwnikiem i spadł na trzecią pozycję. W turnieju do 8 lat bardzo ładnie zaprezentowały się uczennice z klas drugich, Inga Karwowska, która zajęła drugie miejsce i Zofia Kamińska, która była trzecia. Szósty był też drugoklasista, Aleksander Sławiński. Dzieci zdobyły swoje pierwsze kategorie szachowe: Inga IV, zaś Olek i Łucja Kuczyńska V. Trochę gorzej wypadli Natalia i Maciek. To był udany występ naszych szachistów. Oto linki do tabel turniejowych:

TMT do lat 14: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2022/ti_3931/
TMT do lat 8: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2022/ti_6814/

GALERIA