Koncert w Filharmonii Lubelskiej

Joanna Szcześniak w środa, 29, marzec 2023 16:11. Opublikowane w Aktualności

AMAG2871-01

20 marca 2023 roku cała szkoła wybrała się do Filharmonii Lubelskiej, aby obejrzeć wyjątkowe widowisko muzyczne poświęcone patronowi naszej szkoły. W dwóch spotkaniach: "Opowieści o Małym Frycku" oraz "Opowieści o Fryderyku Chopinie" uczestniczyło 860 uczniów klas 1-8 oraz 74 opiekunów. Na scenie wystąpili muzycy pracujący w Filharmonii Lubelskiej oraz tancerze z Zespołu Pieśni i Tańca "Powiśle".

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Sukces pływacki Marcela z klasy 4F

Joanna Szcześniak w środa, 29, marzec 2023 15:57. Opublikowane w Aktualności

pływanie 23 Z radością informujemy, że Marcel Wiączek uczestniczył w zawodach okręgowych Kozienice Sprint Cup 2023 i zajął w nich 2. miejsce, płynąc stylem zmiennym na 200 m i 4. miejsce stylem klasycznym na 50 m. Ustanowił 2 swoje rekordy życiowe.

Gratulujemy sukcesu i czekamy na kolejne osiągnięcia!

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Tradycje w obiektywie”

Anna Witkowska w wtorek, 28, marzec 2023 15:02. Opublikowane w Aktualności

fotTradycja jest rozumem całego narodu, przesianym z jednego wieku w drugi"
-Ricarda Huch

Z przyjemnością informujemy, że Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny „Tradycje w obiektywie", zorganizowany przez świetlicę Szkoły Podstawowej nr 16 im. Fryderyka Chopina w Lublinie pod honorowym patronatem Senatora Rzeczypospolitej Polskiej pana Jacka Burego i Wojewody Lubelskiego pana Lecha Sprawki, został rozstrzygnięty.
   Otrzymaliśmy wiele ciekawych zdjęć, obrazujących zarówno szeroko rozumiane tradycje rodzinne, jak i wyrażone w fotografii wydarzenia patriotyczne. Dziękujemy młodym twórcom za podjęcie wyzwania i włączenie się w to piękne i wartościowe przedsięwzięcie, za otwartość i gotowość uchylenia rąbka tajemnicy, chroniącej ich własne zacisze domowe, za otworzenie swoich serc i wpuszczenie nas w rodzinny krąg, gdzie mogliśmy obserwować kultywowane tam zwyczaje. Dziękujemy także Rodzicom i Opiekunom uczestników za zainspirowanie ich do udziału w konkursie i wsparcie, które okazali.
   Po długich naradach Komisja Konkursowa pod przewodnictwem pani Ewy Barszcz, Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 16 im. Fryderyka Chopina w Lublinie podjęła decyzję o nagrodzeniu wszystkich uczestników konkursu. Członkowie Komisji byli pod ogromnym wrażeniem bogactwa emocji wyrażonych w nadesłanych fotografiach i postanowili docenić każdego z twórców. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
   Nagrody dla uczestników konkursu przekazali: pan Jacek Bury, Senator Rzeczpospolitej Polskiej, Kancelaria Prezydenta Miasta Lublin Referat Marketingu, Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 16 im. Fryderyka Chopina w Lublinie. Serdecznie dziękujemy naszym sponsorom.

Lista laureatów konkursu dostępna w załączniku. Wyniki_konkursu_FOTO.pdf

Jolanta Gandecka – kierownik świetlicy SP16

Wyniki konkursu „Wielkanocne zwierzęta”

Anna Witkowska w wtorek, 28, marzec 2023 14:47. Opublikowane w Aktualności

IMG20230321123209Protokół z V Międzyszkolnego Konkursu Techniczno-Plastycznego

dla uczniów klas 1-3 miasta Lublina
„Wielkanocne zwierzęta”

W dniu 24marca 2023 r. w bibliotece Szkoły Podstawowej Nr 16 w Lublinie rozstrzygnięty został Międzyszkolny Konkurs „Wielkanocne zwierzęta”. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów szkół podstawowych, wpłynęło 57 prac, 4 z nich nie spełniało wymogów regulaminowych. Wszystkie prace były piękne i oryginalne, a wybór laureatów był bardzo trudny.

Galeria zdjęć

Sukces w konkursie informatycznym

Joanna Szcześniak w sobota, 25, marzec 2023 11:49. Opublikowane w Aktualności

 Z radością informujemy, że nasi uczniowie: Krzysztof Zieliński z klasy 8f i Maciej Klimowicz z klasy 8a, zakwalifikowali się do drugiego etapu III Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego UNIFOR. Krzyś został finalistą tego konkursu. Serdecznie chłopcom gratulujemy!

Zapraszamy do galerii zdjęć.